Twoje dziecko rośnie podczas snu

Twoje dziecko rośnie podczas snu Zadbaj o komfort spania swojego dziecka i wybierz idealny materac:

Kolejny etap w rozwoju

Kiedy dziecko skończy kilka miesięcy, naturalnym jest, że stara się siadać i raczkować. Nauka siadania jest niewygodna, jeśli w grę wchodzi podłoga, ponieważ może skończyć się...uderzeniem w główkę. Odpowiednio dobrane materace dziecięce, mogą pomóc maluchowi nauczyć się siadać. W razie upadku będzie on czuł się bezpiecznie, ponieważ będzie miał pewność, że osunie się na miękką powierzchnię. Nauka siadania, zajmująca zazwyczaj kilka tygodni może w taki sposób nieco krócej. Maluszki bardzo często boją się siadać i raczkować, więc muszą być początkowo zachęcane przez rodziców. Takie odpowiednio dobrane materace dziecięce to jednak przede wszystkim komfort psychiczny dla rodziców, którzy nie będą musieli się przejmować, że jeśli na chwilę wyjdą z pokoju, to maluszek zrobi sobie krzywdę. Łóżeczko dziecięce może stać się pierwszym, bezpiecznym placem zabaw, w którym niemowlę będzie przebywało, kiedy akurat rodzic będzie w łazience lub kuchni. Materacyk to z pozoru tylko szczegół, a tak znacząco może poprawić komfort naszej pociechy.

Problem ze spaniem u dziecka

Z roku na rok, rośnie liczba dzieci, cierpiących na problemy ze snem. Powodów może być bardzo wiele od niewłaściwych metod wychowawczych po nieodpowiednie dostosowanie sześciolatków do szkoły. Wiadomo, że przyzwyczajenie dziecka do samodzielnego spania jest naprawdę trudnym zadaniem. Rodzice chwytają się niejednokrotnie nawet najdziwniejszych sposobów, byle tylko zachęcić dziecko do własnego łóżka i pokoju. Przede wszystkim, dzieci czują się nieswojo w ciemności, ponieważ wydaje się ona im groźną i niebezpieczną ? od razu, gdy rodzic tylko przymknie drzwi, zaczyna pracować dziecięca wyobraźnia, która za firanką i pod łóżkiem, znajduje szereg potworów, duchów i kosmitów. Niezwykle istotny jest także komfort spania ? rodzice nie zdają sobie sprawy, jak ogromną rolę on odgrywa. Warto dobrać łóżko, dopasowane do wzrostu i wagi pociechy, aby nie było zbyt wysokie, ponieważ dziecko będzie czuło dyskomfort, wstając w nocy do łazienki. Warto także zadbać o odpowiednie materace dziecięce ? nierzadko zdarza się, że te kupione w komplecie z łóżeczkiem są zbyt twarde.

Materac dla niepełnosprawnego dziecka - ważniejszy, niż myślisz

W Polsce rodzi się coraz większa liczba dzieci niepełnosprawnych. Maluchy rodzą się z przeróżnymi dysfunkcjami: autyzmem, porażeniem dziecięcym, ADHD czy łamliwością kości. Kiedy więc rodzice dowiadują się, że dziecko ma problemy zdrowotne, powinni zadbać o zapewnienie mu komfortu. Jeśli dziecko ma problemy z poruszaniem, warto zastanowić się nad przystosowaniem miejsca zamieszkania do potrzeb osoby niepełnosprawnej. Można więc zakupić odpowiedni wózek inwalidzki, przystosować łazienkę, by dziecku łatwiej się było kąpać. Nie można wreszcie zapomnieć, że niezbędne będą także materace dziecięce. Powinny być one nieco grubsze, by nadawały się dla dzieci o różnej wadze ? niektóre dysfunkcje i choroby powodują otyłość. Materace do wózków i łóżeczek nie powinny być zbyt miękkie, ale i nie za twarde, ponieważ dzieci spędzają na nich często po kilka godzin. Dzieci niepełnosprawne zasługują na wszystko, co najlepsze, jeśli w grę wchodzi możliwość poprawy ich stanu i wyzdrowienia. Warto o tym pamiętać.