Twoja firma w internecie

Dodane: 29-01-2015 10:53
Twoja firma w internecie Krótki tekst na temat metod promocji strony w internecie, takich jak pozycjonowanie katowice oraz o kampaniach AdWords.

Ewolucja wyszukiwania w sieci

Ewolucja wyszukiwarek wywołała...ewolucję pozycjonowania przechodzącego przez wszelkie algorytmy binarne i wektorową analizę treści strony. Dopiero wyszukiwarki oparte na analizie topologii sieci, zliczające linki (takie jak Google), podniosły poziom trudności pozycjonowania stron. Zaawansowane algorytmy analizy topologii sieci wielu osobom wydawały się odporne na wszelkiego rodzaju próby manipulacji/modyfikacji SERP, jednak zjawisko Google bomb, polegające na masowym dodawaniu na stronach linku ze wskazanym przez pomysłodawcę anchor tekstem, pokazało drogę do łatwego modyfikowania indeksu.


Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Optymalizacja_dla_wyszukiwarek_internetowych


Nie warto oszukiwać przy seo - to szkodzi

Pozycjonować można na wiele sposobów, są metody etyczne i nieetyczne. Czyste seo to metody w pełni etyczne i legalne, główne założenia są takie aby nie zaszkodzić pozycjonowanej stronie, ani klientowi. Ta metoda pozycjonowania jest tą, która daje stały efekt, bez ryzyka wyrzucenia witryny z pozycji. Jest też 'czarne' seo jest to totalne przeciwieństwo i często daje szybki krótkotrwały efekt i prawie zawsze kończy się na usunięciu witryny w wyszukiwarce. Niestety wiele firm używa tą właśnie metodę, co dla dobra internautów jest szybko wyłapywane przez nowoczesne wyszukiwarki i prowadzi do szybkiego usunięcia takiej strony.


Pozycjonowanie jako konkurencyjny biznes w Polsce

Pozycjonowanie jako branża w Polsce jest w miarę świeża, co nie oznacza, ze nie ma dużej konkurencji na tym rynku. Gdyż jest już teraz dużo firm , które zajmują się pozycjonowaniem, nie każda jednak jest warta uwagi klienta. SEO to sprawa w teorii prosta, aczkolwiek nie każdy się do takiej pracy nadaje. Wymagana jest ogromna wiedza na temat działania wyszukiwarki oraz znajomość metod pozycjonowania. Jeżeli firma zatrudnia wykwalifikowanych pozycjonerów to można się pokusić o stwierdzenie, że 'pozycje same rosną'. Firma pozycjonująca nie może jednak spocząć na laurach kiedy strona już będzie wy pozycjonowania, należy regularnie pracować nad nią, aby wysokie wyniki się utrzymały.


Dobre słowa kluczowe = dobre efekty

Dobór fraz to ważna sprawa, gdyż to od tego zależy czy nasza podstrona na dane słowa będzie w wynikach wyszukiwania czy też nie. Dla fachowego Seo'wca kwestia doboru fraz to bardzo istotny etap rozpoczęcia pozycjonowania strony. Nie można od tak sobie wybrać losowe słowa z danej branży, ponieważ mogą one nie zgadzać się z treścią strony i absolutnie nie pasować do pozycjonowanej strony, co pewnie skończy się totalnym brakiem efektów pozycjonowania. Nie jest to jednak jedyna ważna kwestia w dziedzinie pozycjonowania. Jest wiele innych rzeczy, które mogą pójść nie tak.


Podstawy pojęcia 'pozycjonowanie'

SEO jest to długotrwały proces i seria działań mająca na celu wzrost pozycji witryny w wynikach wyszukiwania. W teorii to bardzo łatwe, jednak jeżeli trzeba zastosować to w praktyce nie jest to już takie łatwe. Przy SEO należy mieć na uwadze wiele czynników takich jak położenie geograficzne gdzie dana strona ma swoją działalność, ilość konkurencji i wiele innych bardziej lub mniej ważnych rzeczy. Oczywiście SEO jest to proces, więc na konkretne efekty musimy poczekać parę miesięcy. Oczywiście jest kilka metod na pozycjonowanie, ale o tym w innej części artykułu.