Cel zoofizjoterapii w Wikipedii
Celem zoofizjoterapii jest polepszenie jakości życia oraz redukcja bólu. Specjaliści zoofizjoterapeuci, posiadający wiedzę i kwalifikacje w zakresie fizjoterapii, anatomii, fizjologii i schorzeń zwierzęcych, wykonują zabiegi lecznicze, które z powodzeniem mogą być stosowane u psów, kotów, ptaków, królików, a także w przypadku koni i innych zwierząt towarzyszących człowiekowi. Zoofizjoterapia wpływa na redukcję bólu i przyspiesza proces zdrowienia po wypadkach, zabiegach chirurgicznych, chorobach neurologicznych oraz degeneracyjnych, chorobach związanych ze starzeniem się zwierzęcia, a także z otyłością.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zoofizjoterapia
Specjalista w leczeniu konkretnych zwierząt
Specjaliści od konkretnych typów zwierząt są bardzo pożądani, a właściciele takich pupili są w stanie przejechać pół Polski, aby zawieźć swojego zwierzaka do najlepszego specjalisty. Niestety nie każdy weterynarz dobrze wyleczy świnkę morską, czy legwana. Trafiając na złego specjalistę możemy bardziej zwierzęciu zaszkodzić niż pomóc, ponieważ niewiedza danego weterynarza o konkretnym gatunku będzie niewystarczająca.
Dlatego też jeżeli dana przychodnia ma jakiegoś dobrego specjalistę od powiedzmy ptaków egzotycznych, chwali się tym, aby ludzie wiedzieli, gdzie mają iść ze swoją chorą papugą, będąc pewni, że otrzymają profesjonalna pomoc.
Czy warto sprawdzać opinie o weterynarzach?
Kiedy mamy chore zwierzę powinniśmy je zawieźć do najlepszego specjalisty w naszej okolicy. Warto przejrzeć opinie o klinikach oraz weterynarzach, aby dowiedzieć się kto pomoże naszemu pupilowi najskuteczniej i najbezpieczniej.
Niestety możemy trafić do złego weterynarza, który chcąc naciągnąć nas na kolejne, często drogie wizyty, celowo nie doleczy naszego psa, czy kota. Co ciekawe nie jest to rzadkie zjawisko i niestety staje się to coraz bardziej powszechną metodą na sztuczne podtrzymanie konieczności wizyt u danego weterynarza. Powinniśmy więc bardzo uważnie i rozważnie wybierać przychodnie weterynaryjną.