Co chcesz wiedzieć o geodezji?

Co chcesz wiedzieć o geodezji? W zasadzie zawsze będziemy potrzebowali takich usług jak: , bez względu na to czy będzie to budowa, podział działek czy inna inwestycja w nieruchomości.

Trudy nauki na geodetę

Edukacje na zawód geodety warto zacząć już na poziomie szkoły średniej i wybrać technikum przygotowujące do studiów w tym kierunku. Ułatwi to wiele rzeczy i pomoże na pierwszym roku, gdzie będziemy mocno do przodu w porównaniu do osób, które nie miały wcześniej styczności z pewnymi tematami.

Dodatkowo decydując się na technikum geodezyjne otrzymamy potwierdzenie kwalifikacji zawodowych na poziomie technika geodety, co otwiera nam możliwość do zatrudnienia się na praktyki w firmach geodezyjnych, co uważam za dobre przygotowanie do zawodu geodety.

Nawet pod ziemią

Geodeci działają nie tylko na powierzchni, są potrzebni również pod nią. Gównie dla potrzeb górnictwa i transportu. Zajmują się oni wtedy pomiarami głębokościowymi, wysokościowymi, inwentaryzacją urządzeń szybowych oraz innych związanych z bezpieczeństwem.

Prowadzą też pomiary deformacji terenu górniczego oraz aktualizacją dokumentacji mierniczo-geologicznej. Geodeci pracują też przy budowie metra, a ich praca opiera się na tym samym co przy geodezji górniczej poza oczywistymi elementami związanymi tylko z przemysłem kopalnianym.

Inwestycje bez geodety?

Czy to budowa domu, wydzielanie działki, czy nowy parking przy markecie... Potrzebny będzie geodeta, aby sprawdził, wymierzył i przeliczył, wprowadzając wszelkie dane na mapki. Oczywiście przy każdej inwestycji tego typu należy wliczyć obsługę geodezyjną w koszty, bez tego, że tak powiem ani rusz.

Geodeci nie muszą się więc martwić o swoje portfele i pracę, ponieważ jeszcze przez bardzo długi czas będą niezbędni przy budowach, inwestycjach i tak dalej. Jednak bez uprawnień i wykształcenia, które są niezbędnymi w karierze geodety sprawami, nic nie zrobimy.