edytuj kod i kilka faktów z Wikipedii

gabinet dentysty cieszyn
Wraz z zębiną uznawana jest za wspólną jednostkę strukturalno-funkcjonalną, tzw.
endodontium.  Osobny artykuł: Zęby stałe. Tętniczki wnikające do miazgi dzielą się dalej na naczynia przedwłosowate a następnie na naczynia włosowate.
Tworzą one splot w okolicy odontoblastów. W miazdze pomiędzy naczyniami znajdują się anastomozy (tętniczo-tętnicze, tętniczo-żylne i żylno-żylne) mające znaczenie dla utrzymania równomiernego odżywienia tkanki, w przypadku gdy dojdzie do zaczopowania jednego z głównych naczyń. Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zęby_człowieka

Jak zadbać o zdrowe zęby?

gabinet dentysty cieszyn Utrzymanie zębów w dobrym zdrowiu jest niezwykle istotne, zwłaszcza współcześnie, kiedy coraz więcej osób z konieczności posiada sztuczne uzębienie.
Jeśli zależy nam więc na naszych naturalnych zębach powinniśmy o nie odpowiednio zadbać.
Wystarczy kilka prostych zasad, żeby utrzymać szkliwo w dobrym stanie.

Przede wszystkim należy poradzić się stomatologa co do wyboru odpowiedniej pasty i szczoteczki do naszych zębów.

Drugiem ważnym czynnikiem, co wiedzą już dzieci w przedszkolu, jest regularne mycie zębów, najlepiej po każdym spożytym posiłku.

Warto także zadbać o odpowiednią dietę pozbawioną nadmiaru cukrów, które bardzo szkodzą kondycji naszego szkliwa. Dobrze jest też regularnie umawiać się na wizyty kontrolne u dentysty.

Przebiega zwykle na różnej wysokości z

Zęby człowieka zbudowane są z 3 części: Korona stanowi tę część zęba, która najbardziej odróżnia zęby jednej grupy od innych, gdyż ma bardzo zróżnicowaną powierzchnię w poszczególnych grupach. Korona pokryta jest szkliwem, które jest najtwardszą tkanką w organizmie (5 w skali Mohsa).

Początkowo zaraz po wyrznięciu dodatkową osłonkę stanowi oszkliwie, które jednak szybko się ściera. Równik zęba (equator dentis) jest to największy obwód korony zęba.

Przebiega zwykle na różnej wysokości z każdej strony zęba.
Rozdrobniony pokarm ześlizguje się z niego nie wnikając do kieszonki dziąsłowej i nie drażniąc brodawki zęba. Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zęby_człowieka.
Dodane: 23-01-2019 00:53

Tagi: dentysta stomatologia protetyka cieszyn

Widok do druku:

gabinet dentysty cieszyn